Máte v plánu podnikání? Zjistěte, jak si založení živnosti či firmy usnadnit

Lukáš Kruntorád

Možná už vás zmáhá zaměstnanecký poměr nebo jste čerstvě po škole a právě vyhlížíte časovou flexibilitu, ideálně vyšší příjmy, samostatnost či příležitost k větší seberealizaci? Jedno, jaký záměr vás k podnikání vede, v Česku máte na výběr z klasického OSVČ (založit si živnost) či se vydat cestou vlastníka firmy. Naneštěstí s byrokracií to v tuzemsku není nejslavnější. Například nová firma musí hned při svém založení uvést své sídlo, OSVČ tzv. místo podnikání. Jak na to? Nejde o nic složitého, online se dá zjistit spousta informací. Jenže ne každý na internetu najde konkrétní návod pasující na jeho specifické potřeby.

Obchůzky úřadů i na 2 týdny. A (snad) máte hotovo

Založení firmy s ručením omezeným zabere čistého času půl den až celý den. Jenže ve skutečnosti celý proces protahuje čekání na termín schůzky u notáře (někdy jich musí být i několik), k tomu návštěva úřadů, řešení podnikatelského účtu a zmíněného sídla. A úkony je navíc nutné činit v náležitém pořadí. Všechno pak vychází, rozprostřeno do jednotlivých dnů, klidně i na 2 týdny.

OSVČ to mívá o něco méně náročné. Může se těšit pouze na návštěvu Živnostenského úřadu, kde si musí vybrat “správnou” živnost (bude to volná, řemeslná, vázaná, nebo koncesovaná?) a do 8 dnů od vystavení oprávnění pak musí své podnikání ohlásit Správě sociálního zabezpečení a u zdravotní pojišťovně. I jeho se týká řešení sídla, OSVČ ale může využít trvalé bydliště. Ovšem pak každý klient z faktury vyčte, kde bydlí.

Že vám to celé v roce 2022 zní zbytečně složitě a raději byste se od začátku věnovali svému podnikání, shánění zákazníků a propagaci své firmy? Máte štěstí. Dnes již vše můžete přenechat profesionálům.

Založení firmy či živnosti vč. sídla do pár dnů – zn. spolehlivě

Ať už máte v plánu vlastní společnost (s.r.o., a.s. či jinou) anebo dráhu freelancera, můžete si ušetřit nervy, horu času, a de facto i peníze. A to tak, že si najdete firmu expertů, která se zabývá poskytováním sídel a zakládáním firem a živností, a přenecháte jim všechny úkony. Vy se, zatímco oni vše budou řešit, již můžete věnovat své výdělečné činnosti. Jednou z takových firem je například SidloFirmyPraha5.cz.

Právě na tyto úkony se firma našeho člena Lukáše Kruntoráda zaměřuje a vašemu podnikání může pomoci i s dalšími věcmi. Založení firem i živností je v této firmě denní chleba, na svět takto pomohli víc jak 600 společnostem. Pokud firma či OSVČ nepotřebuje kanceláře hned či vůbec, může u nich v rámci balíčku poptat poskytnutí sídla virtuálního (na výběr ze 17 míst po ČR). To funguje jako oficiální adresa – je třeba k založení firmy i živnosti, navíc je ji nutné uvádět na fakturách. V ceně bývá i profesionální správa pošty.

Lukáš svou firmu na zakládání firem a poskytování sídel založil v roce 2019 za pomoci investiční platformy INVESTER. K vlastnímu podnikání jej přivedly nepřiměřeně vysoké ceny konkurenčních společností v tomto oboru. S kolegou se rozhodli rovnou nabízet komplexní řešení pro podnikatele za přijatelné ceny bez příplatků za zbytečnosti.

Kromě zmíněných služeb nabízí i pomoc se změnami ve společnosti (např. změna jednatele, navýšení základního kapitálu, změna sídla). A dále u nich můžete poptat služby právní, účetní či služby virtuální asistentky. To se může hodit těm OSVČ nebo firmám, co tyto služby potřebují pouze příležitostně – tedy ti, kdo si na ně nechtějí nikoho na plný úvazek najímat a stačí jim je někoho občas outsourcovat.

Chcete se s Lukášem Kruntorádem setkat a popovídat? Přijďte se podívat jako host na klub, kde ho potkáte.

Mohlo by vás také zajímat

13. 11. 2023

Právní služby

MÁ SMYSL SI REGISTROVAT OCHRANNOU ZNÁMKU A CO TO VLASTNĚ OCHRANNÁ ZNÁMKA JE?

23. 10. 2023

Právní služby

WHISTLEBLOWING – ÚČINNOST NOVÉHO ZÁKONA SE BLÍŽÍ!

23. 10. 2023

Marketing

Dosáhněte vyšších zisků efektivním online marketingem

17. 10. 2023

IT technologie

Zveme vás na konferenci o revoluci v pořízení firemního systému

Přihlaste se k odběru našich článků

Pravidelnou dávku nového obsahu našeho magazínu budete
dostávat přímo do e-malové schránky. Žádný spam. Slibujeme!

Pravidelnou dávku nového obsahu našeho magazínu budete dostávat přímo do e-malové schránky. Žádný spam. Slibujeme!