Máte v plánu podnikání? Zjistěte, jak si založení živnosti či firmy usnadnit

Lukáš Kruntorád

Možná už vás zmáhá zaměstnanecký poměr nebo jste čerstvě po škole a právě vyhlížíte časovou flexibilitu, ideálně vyšší příjmy, samostatnost či příležitost k větší seberealizaci? Jedno, jaký záměr vás k podnikání vede, v Česku máte na výběr z klasického OSVČ (založit si živnost) či se vydat cestou vlastníka firmy. Naneštěstí s byrokracií to v tuzemsku není nejslavnější. Například nová firma musí hned při svém založení uvést své sídlo, OSVČ tzv. místo podnikání. Jak na to? Nejde o nic složitého, online se dá zjistit spousta informací. Jenže ne každý na internetu najde konkrétní návod pasující na jeho specifické potřeby.

Obchůzky úřadů i na 2 týdny. A (snad) máte hotovo

Založení firmy s ručením omezeným zabere čistého času půl den až celý den. Jenže ve skutečnosti celý proces protahuje čekání na termín schůzky u notáře (někdy jich musí být i několik), k tomu návštěva úřadů, řešení podnikatelského účtu a zmíněného sídla. A úkony je navíc nutné činit v náležitém pořadí. Všechno pak vychází, rozprostřeno do jednotlivých dnů, klidně i na 2 týdny.

OSVČ to mívá o něco méně náročné. Může se těšit pouze na návštěvu Živnostenského úřadu, kde si musí vybrat “správnou” živnost (bude to volná, řemeslná, vázaná, nebo koncesovaná?) a do 8 dnů od vystavení oprávnění pak musí své podnikání ohlásit Správě sociálního zabezpečení a u zdravotní pojišťovně. I jeho se týká řešení sídla, OSVČ ale může využít trvalé bydliště. Ovšem pak každý klient z faktury vyčte, kde bydlí.

Že vám to celé v roce 2022 zní zbytečně složitě a raději byste se od začátku věnovali svému podnikání, shánění zákazníků a propagaci své firmy? Máte štěstí. Dnes již vše můžete přenechat profesionálům.

Založení firmy či živnosti vč. sídla do pár dnů – zn. spolehlivě

Ať už máte v plánu vlastní společnost (s.r.o., a.s. či jinou) anebo dráhu freelancera, můžete si ušetřit nervy, horu času, a de facto i peníze. A to tak, že si najdete firmu expertů, která se zabývá poskytováním sídel a zakládáním firem a živností, a přenecháte jim všechny úkony. Vy se, zatímco oni vše budou řešit, již můžete věnovat své výdělečné činnosti. Jednou z takových firem je například SidloFirmyPraha5.cz.

Právě na tyto úkony se firma našeho člena Lukáše Kruntoráda zaměřuje a vašemu podnikání může pomoci i s dalšími věcmi. Založení firem i živností je v této firmě denní chleba, na svět takto pomohli víc jak 600 společnostem. Pokud firma či OSVČ nepotřebuje kanceláře hned či vůbec, může u nich v rámci balíčku poptat poskytnutí sídla virtuálního (na výběr ze 17 míst po ČR). To funguje jako oficiální adresa – je třeba k založení firmy i živnosti, navíc je ji nutné uvádět na fakturách. V ceně bývá i profesionální správa pošty.

Lukáš svou firmu na zakládání firem a poskytování sídel založil v roce 2019 za pomoci investiční platformy INVESTER. K vlastnímu podnikání jej přivedly nepřiměřeně vysoké ceny konkurenčních společností v tomto oboru. S kolegou se rozhodli rovnou nabízet komplexní řešení pro podnikatele za přijatelné ceny bez příplatků za zbytečnosti.

Kromě zmíněných služeb nabízí i pomoc se změnami ve společnosti (např. změna jednatele, navýšení základního kapitálu, změna sídla). A dále u nich můžete poptat služby právní, účetní či služby virtuální asistentky. To se může hodit těm OSVČ nebo firmám, co tyto služby potřebují pouze příležitostně – tedy ti, kdo si na ně nechtějí nikoho na plný úvazek najímat a stačí jim je někoho občas outsourcovat.

Chcete se s Lukášem Kruntorádem setkat a popovídat? Přijďte se podívat jako host na klub, kde ho potkáte.

Mohlo by vás také zajímat

12. 8. 2023

Možnosti polygrafického zpracování reklamních předmětů

19. 3. 2023

Čajové nápoje

Ze světa čajů Dallmayr

11. 2. 2023

Účetnictví a daně

Externí a digitalizované. Aneb jak vypadá moderní finanční oddělení v roce 2023

11. 2. 2023

Kávové nápoje

Jak udělat kávou dojem?

Přihlaste se k odběru našich článků

Pravidelnou dávku nového obsahu našeho magazínu budete
dostávat přímo do e-malové schránky. Žádný spam. Slibujeme!

Pravidelnou dávku nového obsahu našeho magazínu budete dostávat přímo do e-malové schránky. Žádný spam. Slibujeme!